mechanic

Castrol EDGE – idealny do nowoczesnych silników

Współczesne samochody są coraz częściej napędzane silnikami zbudowanymi według zasad downsizingu – mają coraz mniejszą pojemność skokową, przy utrzymaniu mocy co najmniej na niezmienionym poziomie.

Współczesne samochody są coraz częściej napędzane silnikami zbudowanymi według zasad downsizingu – mają coraz mniejszą pojemność skokową, przy utrzymaniu mocy co najmniej na niezmienionym poziomie. Zamiast dwulitrowych jednostek, coraz częściej można znaleźć takie o pojemności 1,5 litra. Ba, Ford poszedł jeszcze dalej i w Mondeo montował silniki 1.0! Downsizing oznacza rosnące wymagania wobec oleju – musi on być wytrzymalszy niż kiedykolwiek. Takim olejem jest Castrol EDGE z formułą Fluid Titanium.

Castrol EDGE z formułą Fluid Titanium to rodzina olejów do większości nowoczesnych samochodów. Są to m.in. oleje do silników benzynowych o lepkościach 0W-30, 0W-40, 5W-30, 5W-40 oraz 5W-40 do jednostek wysokoprężnych. Na szczególną uwagę zasługuje gama olejów EDGE Supercar, przeznaczonych do najnowocześniejszych samochodów z silnikami o dużej mocy. W jej skład wchodzą oleje o lepkościach 0W-20, 5W-50 i 10W-60, które używane są między innymi w wyścigach długodystansowych, w tym legendarnym 24h Le Mans. Castrol EDGE jest rekomendowany przez wiodących producentów samochodów, takich jak Land Rover, Volkswagen, Audi, SEAT, SKODA, Volvo czy Honda.

Pod wpływem ciśnienia, Castrol EDGE zmienia swoją strukturę i staje się jeszcze mocniejszy, dzięki czemu doskonale redukuje tarcie oraz chroni silnik przed zużyciem i korozją. Oleje Castrol EDGE poddawane są licznym, przeprowadzanym w ekstremalnych warunkach, testom i badaniom, które jednoznacznie potwierdzają jego skuteczność - tarcie, główna przyczyna strat mocy silnika, jest zmniejszone nawet o 20%.

Tarcie w silniku może zmniejszyć jego moc nawet o 10%, dlatego tak ważne jest zastosowanie oleju, który będzie odpowiednio go chronił i minimalizował straty energii. Odpowiedzią na ten problem jest olej Castrol EDGE, który został wzbogacony o specjalną formułę Fluid Titanium sprawiającą, że jest on w stanie chronić silnik nawet pod największymi obciążeniami.

Oleje Castrol EDGE są używane i rekomendowane przez wiodących producentów samochodowych, a wybór różnych wariantów produktu jest tak duży, że z łatwością można znaleźć olej odpowiedni do każdego auta i rodzaju silnika. W celu dokładnego dopasowania oleju, warto skorzystać z aplikacji na stronie castrol.com lub zadzwonić na infolinię.